Tekanna m. tebehållare Kina

Tekanna m. tebehållare Kina
Tekanna m. tebehållare Kina
Tekanna m. tebehållare Kina
Tekanna m. tebehållare Kina
Tekanna m. tebehållare Kina
Tekanna m. tebehållare Kina
Tekanna m. tebehållare Kina
Tekanna m. tebehållare Kina
Tekanna m. tebehållare Kina
Tekanna m. tebehållare Kina
Tekanna m. tebehållare Kina
Tekanna m. tebehållare Kina

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

TEKANNA, samt tebehållare, 1800-talets slut, Kina, tenn samt brons, dekor målat på glas inifrån alt. målat tunt på glas, terester i tebhållaren, höjd exkl. hänkel ca 17, ca 14-11 x 6-7,5 cm

Tekannan med böjd/skadad "framfot", slitage

737751

2020-02-22