Spegel, 1800-talets andra hälft

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SPEGEL, 1800-talets andra hälft, blandstil (empire med inslag av nyrokoko och nygotik), stomme i trä med dekorelement i pastellage, krön med akantusblad och vinranka, dekor av facklor, rocailleornament, bronserad, höjd ca 100, krönlistens bredd 50 cm

Skador: Slitage, glaset skadat

737787

2020-02-16