Certina "Kockums" Armbandsur 1970-tal 18K

Certina
Certina
Certina
Certina
Certina
Certina
Certina
Certina
Certina
Certina
Certina
Certina

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

CERTINA, "Kockums", armbandsur, 1970-tal, 18K, rödguld, automatiskt urverk, plexiglas, datum, krona märkt C, senare länk Speidel doublé, ref nr. 5810/164, serie nr. 179647, kaliber 25-651, diam ca 34 mm, box med inredning original medföljer

Uret var en gåva från Kockums skeppsvarv i Malmö

Lätt slitage. Fungerar vid inskrivningstillfället. SAV garanterar ej funktionen.

737862

2020-02-23