Tapio Wirkkala vas 3506

Tapio Wirkkala vas 3506
Tapio Wirkkala vas 3506
Tapio Wirkkala vas 3506
Tapio Wirkkala vas 3506
Tapio Wirkkala vas 3506
Tapio Wirkkala vas 3506

Klubbat för:

80 EUR

Utropspris

200 EUR

TAPIO WIRKKALA, vas, signerad Tapio Wirkkala - 3506, mitten av 1960-talet. klart glas blåst i form, delvis matterad yta, höjd 21 cm, bredd 13,5 cm

737866

2020-03-01