Tedosor Kina Imari 1700-tal

Tedosor Kina Imari 1700-tal
Tedosor Kina Imari 1700-tal
Tedosor Kina Imari 1700-tal
Tedosor Kina Imari 1700-tal
Tedosor Kina Imari 1700-tal
Tedosor Kina Imari 1700-tal
Tedosor Kina Imari 1700-tal
Tedosor Kina Imari 1700-tal
Tedosor Kina Imari 1700-tal
Tedosor Kina Imari 1700-tal

Klubbat för:

750 SEK

Utropspris

1 500 SEK

TEDOSOR, 2 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), Imari, höjd ca 11-12 cm

Flertalet nagg, ej originallock

737967

2020-02-22