Ställ för rökelsekar
Klubbat för:
3 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STÄLL, Kina, Qing, 1800-tal, lackerat trä, dekor i guld och rött mot svart botten, sarger och ben med blom- och växtornamentik samt à la greque, krönplattan med landskapsmotiv, höjd 47, diameter 36 cm
PROVENIENS: Stopalo
Smärre skador, bruksslitage
738033
2020-03-08