Ställ för rökelsekar

Ställ för rökelsekar
Ställ för rökelsekar
Ställ för rökelsekar
Ställ för rökelsekar
Ställ för rökelsekar
Ställ för rökelsekar
Ställ för rökelsekar
Ställ för rökelsekar
Ställ för rökelsekar
Ställ för rökelsekar

Klubbat för:

3 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

STÄLL, Kina, Qing, 1800-tal, lackerat trä, dekor i guld och rött mot svart botten, sarger och ben med blom- och växtornamentik samt à la greque, krönplattan med landskapsmotiv, höjd 47, diameter 36 cm

PROVENIENS: Stopalo

Smärre skador, bruksslitage

738033

2020-03-08