Gustaf Alfred Dahlgren kaffeservis silver
Klubbat för:
3 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GUSTAF ALFRED DAHLGREN, kaffeservis i silver, 3 delar, Malmö, tidigt 1900-tal, kaffekanna, sockerskål samt gräddkanna, höjd 9,5- 26,5 cm, total vikt ca 1094 gram.
Bruksslitage, anlupna, kannan med buckla på pipen.
738091
2020-02-22