Gustaf Alfred Dahlgren kaffeservis silver

Klubbat för:

3 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

GUSTAF ALFRED DAHLGREN, kaffeservis i silver, 3 delar, Malmö, tidigt 1900-tal, kaffekanna, sockerskål samt gräddkanna, höjd 9,5- 26,5 cm, total vikt ca 1094 gram.

Bruksslitage, anlupna, kannan med buckla på pipen.

738091

2020-02-22