Grädkanna samt skål silver
Klubbat för:
5 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GRÄDDKANNA samt SKÅL silver, gräddkanna av Nathaniel Appleton & Ann Smith, London, 1778, skål fullmaktsämplad Berthold Muller, London, 1927 samt med engelska importstämplar, höjd 11- 11,5 cm, längd 9- 21,5 cm, total vikt 351 gram.
Bruksslitage.
738092
2020-02-22