Grädkanna samt skål silver

Grädkanna samt skål silver
Grädkanna samt skål silver
Grädkanna samt skål silver
Grädkanna samt skål silver
Grädkanna samt skål silver
Grädkanna samt skål silver

Klubbat för:

5 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

GRÄDDKANNA samt SKÅL silver, gräddkanna av Nathaniel Appleton & Ann Smith, London, 1778, skål fullmaktsämplad Berthold Muller, London, 1927 samt med engelska importstämplar, höjd 11- 11,5 cm, längd 9- 21,5 cm, total vikt 351 gram.

Bruksslitage.

738092

2020-02-22