Stolar Leksandsmodell

Stolar Leksandsmodell
Stolar Leksandsmodell
Stolar Leksandsmodell
Stolar Leksandsmodell
Stolar Leksandsmodell
Stolar Leksandsmodell
Stolar Leksandsmodell
Stolar Leksandsmodell

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

1 500 SEK

STOLAR, 1 par, Leksandsmodell, 1800-talets första hälft, gråmålade, lösa stoppade sitsar, genombrutna ryggbrickor, kopplade ben, sitthöjd ca 46 cm.

Slitage, sprickor, renoverade samt kompletterade, mindre skador, en glipa i sargen på en av stolarna, fläckar.

738104

2020-02-22