Henning Nilsson fat och skål

Henning Nilsson fat och skål
Henning Nilsson fat och skål
Henning Nilsson fat och skål
Henning Nilsson fat och skål
Henning Nilsson fat och skål
Henning Nilsson fat och skål
Henning Nilsson fat och skål
Henning Nilsson fat och skål

Klubbat för:

500 SEK

Arviointi

1 000 SEK

Kuvaus

HENNING NILSSON (1907-1993), fat och skål, glaserat stengods, oxblodsglasyr, signerade och daterade Höganäs 24/8 1971 resp 28/9 1967, höjd ca 11 cm, diameter ca 32 cm

Kuntoraportti

738189

Päivämäärä:

2020-02-21