Henning Nilsson fat och skål
Klubbat för:
500 SEK
Arviointi
1 000 SEK
Kuvaus
HENNING NILSSON (1907-1993), fat och skål, glaserat stengods, oxblodsglasyr, signerade och daterade Höganäs 24/8 1971 resp 28/9 1967, höjd ca 11 cm, diameter ca 32 cm
Kuntoraportti
738189
Päivämäärä:
2020-02-21