Eva fåtöljer kärnläder

Eva fåtöljer kärnläder
Eva fåtöljer kärnläder
Eva fåtöljer kärnläder
Eva fåtöljer kärnläder
Eva fåtöljer kärnläder
Eva fåtöljer kärnläder
Eva fåtöljer kärnläder
Eva fåtöljer kärnläder
Eva fåtöljer kärnläder
Eva fåtöljer kärnläder
Eva fåtöljer kärnläder
Eva fåtöljer kärnläder
Eva fåtöljer kärnläder
Eva fåtöljer kärnläder

Klubbat för:

11 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

BRUNO MATHSSON, Eva fåtöljer, 1 par, stomme i formböjd bok, klädsel i kärnläder, brännmärkta Bruno Mathsson design samt Firma Karl Mathsson Värnamo Sweden, 1900-talets andra hälft, höjd ca 84, sitthöjd ca 36 cm

Bruksslitage, märken och repor, läderklädseln med ytsprickor, fläckar samt märken

738198

2020-02-17