Eva fåtöljer kärnläder
Klubbat för:
11 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
BRUNO MATHSSON, Eva fåtöljer, 1 par, stomme i formböjd bok, klädsel i kärnläder, brännmärkta Bruno Mathsson design samt Firma Karl Mathsson Värnamo Sweden, 1900-talets andra hälft, höjd ca 84, sitthöjd ca 36 cm
Bruksslitage, märken och repor, läderklädseln med ytsprickor, fläckar samt märken
738198
2020-02-17