Taklampor 3 dlr
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TAKLAMPOR, 3 dlr, 1900-talets senare hälft, enligt uppgift inköpta på Firma Svenskt Tenn år 1983, skärmar av frostat formpressad glas, socklar i gulmetall, höjd exkl. sladdar ca 12, skärmarnas diameter ca 22 cm
Smärre slitage, varierande sladdlängd, ena sladden klippt, ej funktionstestade, SAV garanterar ej funktionen
738217
2020-02-23