Taklampor 3 dlr

Taklampor 3 dlr
Taklampor 3 dlr
Taklampor 3 dlr
Taklampor 3 dlr
Taklampor 3 dlr
Taklampor 3 dlr

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

TAKLAMPOR, 3 dlr, 1900-talets senare hälft, enligt uppgift inköpta på Firma Svenskt Tenn år 1983, skärmar av frostat formpressad glas, socklar i gulmetall, höjd exkl. sladdar ca 12, skärmarnas diameter ca 22 cm

Smärre slitage, varierande sladdlängd, ena sladden klippt, ej funktionstestade, SAV garanterar ej funktionen

738217

2020-02-23