Oidentifierad konstnär, olja

Oidentifierad konstnär, olja
Oidentifierad konstnär, olja
Oidentifierad konstnär, olja
Oidentifierad konstnär, olja

Klubbat för:

5 200 SEK

Utropspris

6 000 SEK

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR: Porträtt av borgmästare, kommissarie Henrik Berntsson Piper (1618-1673), translator i ryska språket, svensk rock, spetskrage - bröstbild, olja på duk, 44x38 cm.

Statens Porträttarkiv (SPA) 1925:1804

PROVENIENS: Fru G. Vult von Steijern, Saltsjöbaden

Renoverad

738254

2020-02-26