Oidentifierad konstnär, olja
Klubbat för:
5 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR: Porträtt av borgmästare, kommissarie Henrik Berntsson Piper (1618-1673), translator i ryska språket, svensk rock, spetskrage - bröstbild, olja på duk, 44x38 cm.
Statens Porträttarkiv (SPA) 1925:1804
PROVENIENS: Fru G. Vult von Steijern, Saltsjöbaden
Renoverad
738254
2020-02-26