Han J Wegner Cigarren 1 par Getama Danmark

Klubbat för:

26 000 SEK

Utropspris

20 000 SEK

HANS J WEGNER, "Cigarren", 1-par, modell GE-240, Getema, Danmark, 1950/60-tal, formgivningsår 1955, armstöd i laserad ek, lösa plymåer, textilklädsel, brännmärkta "Getama Gedsted Denmark Design Hans J. Wegner", sitthöjd ca 40 cm

Ingår i temaauktionen Möbeldesign

Smärre slitage, mindre fläckar förekommer

738259

2020-02-29