Skålfat skål Ystad brons
Klubbat för:
750 SEK
Schätzwert
1 500 SEK
Beschreibung
YSTAD BRONS, skålfat, skål på fot, 1900-talets första hälft, grön- och brunpatinerad brons, med dekor av skepp samt skålen med dekor av örnar, undertill märkta Ystad Brons Made in Sweden, fatets diameter ca 34 cm, skålens höjd 17, diameter 29 cm
Zustandsbeschreibung
Skålen invändigt med slitage
738268
2020-02-24