Skålfat skål Ystad brons

Skålfat skål Ystad brons
Skålfat skål Ystad brons
Skålfat skål Ystad brons
Skålfat skål Ystad brons
Skålfat skål Ystad brons
Skålfat skål Ystad brons
Skålfat skål Ystad brons
Skålfat skål Ystad brons
Skålfat skål Ystad brons
Skålfat skål Ystad brons

Klubbat för:

750 SEK

Schätzwert

1 500 SEK

Beschreibung

YSTAD BRONS, skålfat, skål på fot, 1900-talets första hälft, grön- och brunpatinerad brons, med dekor av skepp samt skålen med dekor av örnar, undertill märkta Ystad Brons Made in Sweden, fatets diameter ca 34 cm, skålens höjd 17, diameter 29 cm

Zustandsbeschreibung

Skålen invändigt med slitage

738268

2020-02-24