Evert Taube

Evert Taube
Evert Taube

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

EVERT TAUBE(1890-1976): (2) "Flickan i Apelsinlunden", "Låt mej vara", signerade Evert Taube, litografier, bladmått 44x53 resp 60x45 cm, medföljer litografi av Astrid Bergman Taube, mått 30x40

PROVENIENS: H.Bergstens Konstförlag AB, Hans Bergsten.

Lösa blad

738326

2020-02-22