Semiantik salongsmatta ca 678x457 cm

Klubbat för:

26 000 SEK

Utropspris

25 000 SEK

SALONGSMATTA, semiantik, sannolikt Sarough, blå botten med floral dekor, flertalet medaljonger med paradisscener, samt. central medaljong med hjortar, bårderna med figurscener, ca 678x457 cm

Åldersrelaterat slitage, ställvis smutsiga fransar, ställvis med spår av tidigare malangrepp, lagningar, smärre hål förekommer, langetteringarna med nötningar

738382

2020-02-22