Semiantik salongsmatta ca 678x457 cm
Klubbat för:
26 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
SALONGSMATTA, semiantik, sannolikt Sarough, blå botten med floral dekor, flertalet medaljonger med paradisscener, samt. central medaljong med hjortar, bårderna med figurscener, ca 678x457 cm
Åldersrelaterat slitage, ställvis smutsiga fransar, ställvis med spår av tidigare malangrepp, lagningar, smärre hål förekommer, langetteringarna med nötningar
738382
2020-02-22