Kunglig dansk
Klubbat för:
12 000 SEK
Arviointi
5 000 SEK
Kuvaus
ROYAL COPENHAGEN, "Flora Danica", korg, Den Kongelige Porcelainsfabrik, 1900-tal, porslin, modellnummer 3536 , polykromt bemålad dekor av blommor delvis i relief, förgylld kant, grenformade hänklar, märkt ROYAL COPENHAGEN DENMARK, höjd 8,5, längd 26 cm
Kuntoraportti
738435
Päivämäärä:
2020-02-17