Bröderna Andersson soffgrupp Andorra

Klubbat för:

1 900 SEK

Schätzwert

2 000 SEK

Beschreibung

SOFFGRUPP, 3 dlr, "Andorra", Bröderna Andersson, Ekenässjön AB, bestående av soffa samt 2 fåtöljer, 1900-talets andra hälft, stomme av betsad bok, klädda i ljusgrön sammetstextil, lösa plymåer i rygg och sits, klädda armlän, delvis etikettmärkta, sitthöjd ca 45 cm, soffans längd 200 cm

Zustandsbeschreibung

Bruksslitage, fläckar på ena fåtöljens armstöd

738510

2020-02-23