Rörstrand tallrikar fajans
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
RÖRSTRAND, tallrikar, 1 par, fajans, 1700-tal, rokoko, centrumdekor av monogram ML under adlig krona samt "Rehnska mönstret", märkt "Stockholm 14/6 1757", diameter ca 25 cm
Omfattande lagningar
738576
2020-02-22