Rörstrand tallrikar fajans

Rörstrand tallrikar fajans
Rörstrand tallrikar fajans
Rörstrand tallrikar fajans
Rörstrand tallrikar fajans
Rörstrand tallrikar fajans
Rörstrand tallrikar fajans
Rörstrand tallrikar fajans
Rörstrand tallrikar fajans

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

1 500 SEK

RÖRSTRAND, tallrikar, 1 par, fajans, 1700-tal, rokoko, centrumdekor av monogram ML under adlig krona samt "Rehnska mönstret", märkt "Stockholm 14/6 1757", diameter ca 25 cm

Omfattande lagningar

738576

2020-02-22