Bestick silver Danmark
Klubbat för:
10 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
BESTICK, 68 dlr., silver, Danmark, 18/1900-tal, modell "Gammal Dansk", några delar Sverige, GAB, 12 matgafflar, 18 bordsgafflar, 9 matknivar, 6 bordsknivar, 5 smörgåsknivar, 3 matskedar, en bordssked samt 14 teskedar, längd ca 13-25 cm, vikt exkl. knivar ca 1827 g
Slitage, varierande tillverkare, storlek och modell
738595
2020-02-20