Silver 1800/1900-tal.
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PARTI SILVER, 11 delar, 1800-tal respektive 1900-tal, skål med hamrad yta, C.G Hallberg, Stockholm, 1953, 4 matskedar av olika modell, 5 efterrättsskedar (längd 15 cm) samt delvis förgylld uppläggningssked, längd 12,5- 23 cm, total vikt ca 580 gram.
Bruksslitage, monogramgravyr, mindre bucklor på skedblad.
738607
2020-02-23