Silver 1800/1900-tal.

Silver 1800/1900-tal.
Silver 1800/1900-tal.
Silver 1800/1900-tal.
Silver 1800/1900-tal.
Silver 1800/1900-tal.
Silver 1800/1900-tal.

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

PARTI SILVER, 11 delar, 1800-tal respektive 1900-tal, skål med hamrad yta, C.G Hallberg, Stockholm, 1953, 4 matskedar av olika modell, 5 efterrättsskedar (längd 15 cm) samt delvis förgylld uppläggningssked, längd 12,5- 23 cm, total vikt ca 580 gram.

Bruksslitage, monogramgravyr, mindre bucklor på skedblad.

738607

2020-02-23