Stolar jugend NK
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STOLAR, 6 st, jugend, ek, inläggningar i svärtat trä och pärlemor, stoppad sits, skyltmärkta Nordiska Kompaniet nr 2645 280307, enligt skylt tillverkningsår före 1909, sitthöjd 45 cm
Ett fotkryss saknas, skador, slitage, senare klädsel
738676
2020-02-17