Konsolbord 1800-talets första hälft

Klubbat för:

10 500 SEK

Utropspris

4 000 SEK

KONSOLBORD, Sverige, empire, träskuren dekor, förgyllt, sarg med växtornamentik, ben i form av delfiner, marmorerad fotplatta, höjd 81,5, 101 x 45,5 cm

PROVENIENS: Stopalo

Slitage, ställvisa skador, mindre listkomplettering, skiva saknas

738692

2020-02-22