Konsolbord 1800-talets första hälft
Klubbat för:
10 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KONSOLBORD, Sverige, empire, träskuren dekor, förgyllt, sarg med växtornamentik, ben i form av delfiner, marmorerad fotplatta, höjd 81,5, 101 x 45,5 cm
PROVENIENS: Stopalo
Slitage, ställvisa skador, mindre listkomplettering, skiva saknas
738692
2020-02-22