Stig Lindberg vaser Gustavsberg studio
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
STIG LINDBERG (1916-1982), vaser, 6 st., Gustavsberg studio 1956-57, 1963, 1964, 1964, 1967 och 1967, delvis inpressad geometrisk dekor, grön och brun glasyr, signerade Gustavsberg studio Stig L, höjd 5,5-13 cm
Ingår i temaauktion Modern keramik och Konstglas
Undertill märkta med nummer, en vas med mikronagg under fotringen
738711
2020-02-22