Burk med lock Kina Batavia Famille rose 1700-tal
Klubbat för:
300 SEK
Arviointi
1 500 SEK
Kuvaus
BURK MED LOCK, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), Batavia, café au laitglasyr, famille rose, höjd ca 22, diameter 19 cm
Kuntoraportti
Omfattande lagningar, nagg
738950
Päivämäärä:
2020-02-23