Burk med lock Kina Batavia Famille rose 1700-tal

Klubbat för:

300 SEK

Arviointi

1 500 SEK

Kuvaus

BURK MED LOCK, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), Batavia, café au laitglasyr, famille rose, höjd ca 22, diameter 19 cm

Kuntoraportti

Omfattande lagningar, nagg

738950

Päivämäärä:

2020-02-23