Ljuskrona, 1800-tal

Ljuskrona, 1800-tal
Ljuskrona, 1800-tal
Ljuskrona, 1800-tal
Ljuskrona, 1800-tal
Ljuskrona, 1800-tal
Ljuskrona, 1800-tal
Ljuskrona, 1800-tal
Ljuskrona, 1800-tal

Klubbat för:

4 400 SEK

6 000 SEK

LJUSKRONA, omkring 1800-talet, 6 ljus, 7 ljuskällor, Louis XV stil, elektrifierad, brons, olikslipade prismor, höjd ca 74, diameter 60 cm.

Liten "glasbukett" saknar i en av vaserna i ljuskronan. I övrigt smärre slitage.

738974

2020-02-18