Ljuskrona, 1800-tal
Klubbat för:
4 400 SEK
6 000 SEK
LJUSKRONA, omkring 1800-talet, 6 ljus, 7 ljuskällor, Louis XV stil, elektrifierad, brons, olikslipade prismor, höjd ca 74, diameter 60 cm.
Liten "glasbukett" saknar i en av vaserna i ljuskronan. I övrigt smärre slitage.
738974
2020-02-18