Boblioteksur England
Klubbat för:
4 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BIBLIOTEKSUR, England, 1800-tal, fanérat i jakaranda, inläggningar av pärlemor o mässingm urtavlan med romerska siffror samt märkt Delolme Henry London, höjd ca 51 cm, pendel finns
PROVENIENS: Stopalo
Nyckel saknas, lös dekordel medföljer, listdel saknas, mässingsinläggning med enstaka bortfall
738995
2020-02-22