Byrå 1800-talets första hälft

Byrå 1800-talets första hälft
Byrå 1800-talets första hälft
Byrå 1800-talets första hälft
Byrå 1800-talets första hälft
Byrå 1800-talets första hälft
Byrå 1800-talets första hälft
Byrå 1800-talets första hälft
Byrå 1800-talets första hälft
Byrå 1800-talets första hälft
Byrå 1800-talets första hälft

Klubbat för:

5 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BYRÅ, tidigt 1800-tal, senare bemålad under 1800-talets andra hälft, 4 lådor, varav en fördelad med fack, bemålad dekor i form av bl.a puttisar, beslag i mässing, höjd ca 77, 90x60 cm

Åldersrelaterat slitage, torrspricka samt slitage vid toppskiva, stötmärken kring stomme, nött dekor

739035

2020-02-22