Bestick silver 750
Klubbat för:
13 000 SEK
Utropspris
9 000 SEK
BESTICK, 92 delar, silver 750, 1900-talets första hälft, Tyskland, snarlika, olika tillverkare, bestående av: 22 matgafflar, 24 matknivar, 22 matskedar, 12 bordsgafflar, 12 bordsskedar, silvervikt exkl. knivar ca 3529 g
Slitage, delvis med monogram
739058
2020-02-18