Bestick silver 750

Bestick silver 750
Bestick silver 750
Bestick silver 750
Bestick silver 750
Bestick silver 750
Bestick silver 750
Bestick silver 750
Bestick silver 750
Bestick silver 750
Bestick silver 750
Bestick silver 750
Bestick silver 750

Klubbat för:

13 000 SEK

Utropspris

9 000 SEK

BESTICK, 92 delar, silver 750, 1900-talets första hälft, Tyskland, snarlika, olika tillverkare, bestående av: 22 matgafflar, 24 matknivar, 22 matskedar, 12 bordsgafflar, 12 bordsskedar, silvervikt exkl. knivar ca 3529 g

Slitage, delvis med monogram

739058

2020-02-18