Wu Shaoxiang skulptur av kedjor

Klubbat för:

12 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

WU SHAOXIANG (Kina, född 1957), skulptur, föreställande en hund, järnkedjor, höjd ca 90, längd ca 130 cm

PROVENIENS: Inköpt av tidigare ägare direkt av konstnären i dennes ateljé

Obetydligt slitage

739169

2020-02-25