Slaglåsgevär

Slaglåsgevär
Slaglåsgevär
Slaglåsgevär
Slaglåsgevär
Slaglåsgevär
Slaglåsgevär

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

1 200 SEK

SLAGLÅSGEVÄR, 1800-talets första hälft, pipa med oktagonal kammarstycke, helstock, nätskuren kolvhals, beslag i mässing, längd ca 127 cm

Slitage, sprickor, lagad stock

739178

2020-02-22