Skålar och assietter Kina

Skålar och assietter Kina
Skålar och assietter Kina
Skålar och assietter Kina
Skålar och assietter Kina
Skålar och assietter Kina
Skålar och assietter Kina
Skålar och assietter Kina
Skålar och assietter Kina
Skålar och assietter Kina
Skålar och assietter Kina
Skålar och assietter Kina
Skålar och assietter Kina
Skålar och assietter Kina
Skålar och assietter Kina
Skålar och assietter Kina
Skålar och assietter Kina

Klubbat för:

550 SEK

Utropspris

1 000 SEK

SKÅLAR, ASSIETTER, 11 dlr., porslin, Kina, 17/1800-tal, varierande dekor i underglasyrblått, diameter ca 7-21 cm

Omfattande skador, lagningar, nagg, sprickor, avslag

739220

2020-02-22