2 fat Anna Lisa Thomson och Mari Simmulson

Klubbat för:

1 200 SEK

2 000 SEK

ANNA LISA THOMSON samt MARI SIMMULSON, 2 fat delvis glaserad lergods, Upsala-Ekeby, rektangulärt fat: dekor av fiskar, märkt UE 1067 ALT, ca 37x24 cm, runt fat: dekor av kvinnoansikte och rosor, signerad Maris, märkt UE 3008 samt etikettmärkt, ca 24 cm diameter

Bruksslitage

739314

2020-02-18