Armlänstolar, stockholmsarbeten i senbarock
Klubbat för:
8 200 SEK
Utropspris
10 000 SEK
ARMLÄNSTOLAR, ett par, stockholmsarbeten i senbarock, träskuren dekor, rygglän med rocaille, balusterformad ryggbricka med nyckelhål, utsvängda armlän med volutformade avslut, svängd frontsarg med dekor av rocaille, frambenen med ornament av akantusblad, H-kryss, bemålade i pärlgrått, sitthöjd 46cm
Smärre skador, lagningar och maskskador
739315
2020-03-08