Burk Estrid Ericson, Svenskt Tenn 1953

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

2 000 SEK

ESTRID ERICSON, burk med lock, Svenskt Tenn, Stockholm 1953, tenn, gångjärn av mässing, locket med infälld oval bandagat, stämplad med änglamärket Svenskt Tenn, höjd 9 cm

Bruksslitage

739556

2020-03-08