Vitrinskåp Louis XV-stil
Klubbat för:
35 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
VITRINSKÅP, Louis XV-stil, Frankrike sent 1800-tal/omkring 1900, fanerat med palisander och rosenträ, förgyllda bronsbeslag, krönet med kvinnobyster, svängd front, dörrar med ymning beslagsdekor, tre flyttbara hyllor med fanerade ytterkanter, nyckel medföljer, höjd 180, 117 x 37 cm
PROVENIENS: Inköpt av nuvarande ägaren från Stopalo
Smärre slitage och fanérskador
739569
2020-03-08