Vitrinskåp Louis XV-stil

Vitrinskåp Louis XV-stil
Vitrinskåp Louis XV-stil
Vitrinskåp Louis XV-stil
Vitrinskåp Louis XV-stil
Vitrinskåp Louis XV-stil
Vitrinskåp Louis XV-stil
Vitrinskåp Louis XV-stil
Vitrinskåp Louis XV-stil
Vitrinskåp Louis XV-stil
Vitrinskåp Louis XV-stil
Vitrinskåp Louis XV-stil
Vitrinskåp Louis XV-stil
Vitrinskåp Louis XV-stil
Vitrinskåp Louis XV-stil
Vitrinskåp Louis XV-stil
Vitrinskåp Louis XV-stil

Klubbat för:

35 000 SEK

Utropspris

20 000 SEK

VITRINSKÅP, Louis XV-stil, Frankrike sent 1800-tal/omkring 1900, fanerat med palisander och rosenträ, förgyllda bronsbeslag, krönet med kvinnobyster, svängd front, dörrar med ymning beslagsdekor, tre flyttbara hyllor med fanerade ytterkanter, nyckel medföljer, höjd 180, 117 x 37 cm

PROVENIENS: Inköpt av nuvarande ägaren från Stopalo

Smärre slitage och fanérskador

739569

2020-03-08