Jacob Ängman bestick
Klubbat för:
5 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
JACOB ÄNGMAN, "Rosenholm", bestick, 41 dlr, silver, formgiven 1932, matterade, GAB 1980-tal, bestående av: 9 bordsskedar (18 cm), 11 bordsgafflar (19), 11 bordsknivar med stålblad (22,5), 1 efterrättsked (längd 15 cm), 4 smörgåsgafflar (14), 5 smörgåsnivar med stålblad (16,5), total vikt exkl knivar 1013 g, i askar
Dessertsked med gravyr, slitage
739626
2020-02-19