Ljuskrona i gustaviansk stil s.k hagamodell

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

LJUSKRONA, omkring 1900-talets mitt, gustaviansk stil, s.k hagamodell, 6 ljusarmar, stomme i mässing, behängd med olipslipade prismor, mittparti med stamglas samt spria, avslut med droppboten, höjd ca 90, diamater ca 55 cm

Bruksslitage, mindre nagg kan förekomma, SAV garanterar ej funktionen, medföljer ljusmanschetter

739638

2020-02-25