Skål Kina Kangxi
Klubbat för:
19 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKÅL, porslin, Kina, Kangxi (1662-1722), dekor av reserver med figurscener i underglasyrblått, attribut, höjd ca 17, diameter 19 cm, träsockel medföljer
Ursprungligen med lock, lagning, borrade hål, flertalet nagg
739894
2020-02-24