Skål Kina Kangxi

Skål Kina Kangxi
Skål Kina Kangxi
Skål Kina Kangxi
Skål Kina Kangxi
Skål Kina Kangxi
Skål Kina Kangxi
Skål Kina Kangxi
Skål Kina Kangxi
Skål Kina Kangxi
Skål Kina Kangxi

Klubbat för:

19 500 SEK

3 000 SEK

SKÅL, porslin, Kina, Kangxi (1662-1722), dekor av reserver med figurscener i underglasyrblått, attribut, höjd ca 17, diameter 19 cm, träsockel medföljer

Ursprungligen med lock, lagning, borrade hål, flertalet nagg

739894

2020-02-24