Sockerskål och gräddkanna sterlingsilver

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SOCKERSKÅL, på fasad fotring, stämplad A & J Zimmerman, Birmingham 1909, GRÄDDKANNA, på kulfötter, London 1778, sterlingsilver, godronerade liv, spår av invändig förgyllning, höjd 9,5 cm, vikt 583 g

740038

2020-02-20