Bordslampor 1800-talets första kvartal
Klubbat för:
17 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, Restauration, Frankrike, delvis matterad och polerad brännförgylld brons, tripodformad fotplatta med bladstav, volutformade ben, bladhölstrad slät pelare med dekor av slingrande orm, höjd 67 cm
Smärre bruksslitage, släta pelare omförgyllda, omarbetade kandelabrar
740153
2020-03-08