Evert Lundquist
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
EVERT LUNDQUIST (1904-1994): 2 st, En föreställande en kvinna, en med stilleben, signerad och numrerade 1/50 samt 4/50, torrnål, bladmått ca 21,5x28,5 - 22,5x28,5
Ena saknar glas, ej examinerad ur ram, båda med dedikation, den oramade med fläckar och tryckmärken
740223
2020-02-27