Silverparti ströare
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SILVERPARTI, 9 dlr, ströare, 1900-talets första hälft, England samt Sverige, bestående av: 1-par sockerströare, 2-par salt & peppar ströare, 1 mindre sockerfat m. 1 sked, höjder mellan 20-8 cm, totalvikt ca 925 g
Bruksslitage, oxidering, varierande skick samt ålder
740322
2020-02-27