Silverparti ströare

Silverparti ströare
Silverparti ströare
Silverparti ströare
Silverparti ströare
Silverparti ströare
Silverparti ströare
Silverparti ströare
Silverparti ströare
Silverparti ströare
Silverparti ströare
Silverparti ströare
Silverparti ströare

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SILVERPARTI, 9 dlr, ströare, 1900-talets första hälft, England samt Sverige, bestående av: 1-par sockerströare, 2-par salt & peppar ströare, 1 mindre sockerfat m. 1 sked, höjder mellan 20-8 cm, totalvikt ca 925 g

Bruksslitage, oxidering, varierande skick samt ålder

740322

2020-02-27