Tekanna och gräddkanna i silver

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

TEKANNA och GRÄDDKANNA, silver, oidentfierade stämplar, tekanna, silver tolvlödigt, med handtag i svärtat trä, gräddkanna kaskformad och med uppsvängd hänkel, fot med prickgravyr, I.E.v.H. 1809, höjd ca 13,5- 16 cm

Handtag brustet, färgyllning med slitage

740403

2020-02-24